Hennessy debutuje s krátkym filmom Ridleyho Scotta a pozýva divákov na odyseu zapájajúcu všetky zmysly

V duchu doplnenia myšlienky, že „Každá kvapka koňaku Hennessy X.O. je odysea,” vytvára režisér nominovaný na Academy Award® za filmy Marťan and Gladiátor a režisér kultových filmov Votrelec a Blade Runner,...

V duchu doplnenia myšlienky, že „Každá kvapka koňaku Hennessy X.O. je odysea,” vytvára režisér nominovaný na Academy Award® za filmy Marťan and Gladiátor a režisér kultových filmov Votrelec a Blade Runner, vizuálne dobrodružstvo za poznaním siedmich tónov profilu chuti v podobe surrealistického príbehu podmaňujúceho všetky zmysly. Film je kreatívnou interpretáciou každého zo siedmich tónov popísaných Degustačnou komisiou značky Hennessy a pôsobí ako ilustrácia chuti a pocitu z koňaku Hennessy X.O: Sladké tóny, Stúpajúca horúčava, Korenistý podtón, Tečúci plameň, Čokoládová uspávanka, Príchuť dreva kulminujúce do Nekonečného Echa

„Tento projekt ma od začiatku lákal a inšpiroval svojim umeleckým potenciálom. Predstavoval možnosť oživiť príbeh a poskytnúť ľuďom zábavu,” uviedol Ridley Scott. „Hennessy má skvelý produkt a ja som mal to šťastie a umeleckú slobodu interpretovať ho v podobe úžasného diela. Myslím, že ľudia budú dojatí, keď tento film uvidia.”

Všetkých sedem tónov nachádza svoje fyzické vyjadrenie pod taktovkou ikonického režiséra a jeho dráždivého zmyslu pre vyrozprávanie príbehu, jedinečného nasvietenia a štipky radikálnej technickej inovácie. Sedem tónov ožije v podobe samostatných svetov prostredníctvom prekvapivej až extrémnej fyziografie. Režisér prevedie diváka cez sugestívne scény a záblesky z každého sveta a ponecháva na ňom, aby sa rozhodol, či sa film odohráva v budúcnosti alebo v minulosti, v realite alebo v snových úletoch.

Scottov film vykresľuje tvorbu trblietavého zlatistého moku, ľudské postavy kráčajúce v tieni bronzových obrov, androidov ožívajúcich prostredníctvom korenistých synapsií, bytosti plachtiace ohnivou atmosférou a pokojne meditujúce medzi levitujúcimi skalami, zakiaľ čo šťavnatý les rozbúria neviditeľní duchovia. V momentoch, kedy film kulminuje, vidíme ako svety koexistujú vo všadeprítomnej hmlovine a uvedomujeme si majstrovstvo režiséra v presúvaní diváka do rôznych svetov.

V produkčnom tíme filmu „Sedem svetov” sa objavil globálny líder v oblasti vizuálnych efektov, spoločnosť Moving Picture Company (MPC), ktorá v minulosti spolupracovala so Scottom na filmoch Votrelec, Marťan aj Blade Runner. S kultovým režisérom sa znovu dali dokopy, aby spoločne vytvorili efekty „z iného sveta” pomocou CGI. Skladateľ Daniel Pemberton v minulosti pracoval na Scottovom filme Všetky prachy svetaKonzultant a pre tento film zložil jedinečnú a nečakanú partitúru, ktorá skvele dopĺňa režisérovu víziu koňaku Hennessy X.O. Film produkovala Scottova produkčná spoločnosť RSA Films.

„Pre značku Hennessy bolo cťou byť partnerom takého vizionára ako je Ridley Scott,” uviedol globálny marketingový riaditeľ firmy Hennessy Michael Aidan. „Tento film je dôkazom Ridleyho umeleckého génia predstavujúceho podstatu koňaku Hennessy X.O prostredníctvom zábavy, ktorá zachádza ďaleko za rámec tradičnej reklamy.”

„Keď sme začali s touto dobrodružnou prácou, snívali sme o tom, že vytvoríme naozaj odlišný film. Ale ani v najdivokejších snoch sme si nepredstavovali, že sa dostaneme do toľkých nových a neuveriteľných svetov. Spolu so zástupcami značky Hennessy a Ridleym Scottom dúfame, že sme vytvorili nový míľnik vo sfére reklamy,” dodal Alexander Kalchev, kreatívny výkonný riaditeľ agentúry DDB Paris.

Celý film, „tvorbu” videa, scény spoza kamery a rozhovor s Ridleym Scottom nájdete na thesevenworlds.hennessy.com. Sledujte nás na @Hennessy na Instagrame a na #TheSevenWorlds a ponorte sa hlbšie do tajov sveta Hennessy X.O.

Tvorcovia

Kampaň „Sedem svetov” v réžii Ridelyho Scotta pre značku Hennessy od agentúry DDB Paris

Hennessy

Globálny marketingový riaditeľ: Thomas Moradpour / Michael Aidan

Zástupca globálneho marketingového riaditeľa: Antoine Varlet

Riaditeľka značky Hennessy X.O: Emmy Aoun Gestin

Režisér: Ridley Scott

Producent: Debbie Garbey

Kameraman: Dariusz Wolski

Prvý asistent režiséra: Raymond Kirk

Dizajnér: Marc Holmes

Kostymérka: Charlotte Law

Maskérka: Polly Earnshaw

Redaktor: Jim Weedon

Vedúci počítačovej grafiky MPC: Carsten Keller

Kreatívny riaditeľ MPC: Ryan Jefferson Hays

Supervízor 3D výroby MPC: Boyo Frederix

Supervízor 2D výroby MPC: Rod Norman

Vedúci FX MPC: Selcuk Ergen

Producent MPC: Tomek Zietkiewicz

Zvuková produkcia: Grand Central Recording Studios

Skladateľ:  Daniel Pemberton

Zvukový dizajn: Oliver Tarney

Vedúci hudby: Jerome Alquier

Mixážny pult: Raja Sehgal

Clona: Stephen Nakamura @ Company 3

Supervízia produkcie: Mark Huffam

DDB° Paris

Výkonný kreatívny riaditeľ: Alexander Kalchev

Kreatívni manažéri: Pierre Mathonat, Alexis Benbehe

Televízny a tlačový producent: Quentin Moenne Loccoz

Výkonný riaditeľ: Xavier Mendiola

RSA Films

Výkonný riaditeľ: Kai Hsiung

Výkonný producent: Debbie Garvey

75 Paris

Výkonný riaditeľ: Emmanuel Guiraud

Výkonný producent: Annabelle Fournier

Stillking Prague

Producent: Lida Ordnungova

Sedem tónov chuti Hennessy X.O 

Sladké tóny: Podnebie v puse sa zahalí do príjemnej príchute kandizovaného ovocia – jemnej sladkosti pomarančov a jemnej kyslosti marhúľ.

Stúpajúca horúčava: Podmanivý pocit intenzívnej, pomaly stúpajúcej horúčavy odhalí zložitú chuť liehoviny, ktorá trpezlivo dozrievala v dubových sudoch.

Korenistý podtón: Silný korenistý tón vábi podnebie výraznou štipľavou príchuťou.

Tečúci plameň: Vlna tepla narastá, potom dosiahne vrchol a zlomí sa, keď sa v ústach objaví pocit dokonalej oblosti. Cítite akútnu prítomnosť, plnosť a rozkoš.

Čokoládová uspávanka: Zrazu sa stretávate s niečím známym. Je to okrúhla príchuť silnej tmavej čokolády. Jemná sladkosť a hodvábna jemnosť pôsobia na podnebí ako objatie.

Príchuť dreva: Náhle pocítite silný odliv a tok dubových tónov prepletených s vanilkou. Sú neústupčivo prítomné svojou odvážnou a zložitou príchuťou, a potom zmiznú.

Nekonečné echo: Prchavé dubové tóny zanechávajú spočiatku dlhú, všadeprítomnú koncovku, ktorá je echom jemnosti každej príchuti a pocitu, ktoré jej predchádzali, ako aj zložitosti miešania a dlhotrvajúceho starnutia koňaku X.O.

O RIDLEYM SCOTTOVI

Ridley Scott, jeden z popredných svetových režisérov a producentov, je známy hlavne vďaka filmom Telma a Louisa, Votrelec, Čierny jastrab zostrelený a Blade Runner. Jeho kultový film Gladiátor získal ocenenia Oskar, Golden Globe® a BAFTA za najlepší film a Russell Crowe v ňom tiež vyhral Oskara za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej postave.

V priebehu svojej výnimočnej kariéry dostal Ridley Scott mnoho ocenení, medziiným cenu Emmy, ocenenie počas festivalu v Cannes ako aj cenu PGA. V roku 1968 založil Scott spoločnosť RSA ako komerčný produkčný dom, z ktorého pochádzajú niektoré svetovo uznávané korporátne značky.

V roku 1995 prišiel Ridley Scott s myšlienkou založiť firmu Scott Free Productions ako produkčnú spoločnosť jeho filmových a televíznych projektov Hannibal, Muž v ohni, Americký gangsterDiagnóza: Šampión, kritikmi ocenenej drámy spoločnosti CBS Dobrá manželka a hitov v podobe televíznych filmov ako Vražda prezidenta Lincoln, Vražda prezidenta KennedyhoŽivot a smrť Ježiša Krista.

Medzi najnovšie filmy z dielne Scott Free Productions patrí Blade Runner na 2049 v hlavnej úlohe s Ryanom Goslingom a Harrisonom Fordom a Vražda v Orient Exprese s celou plejádou hviezd na čele s Kennethom Branaghom, Johnnym  Deppom a Michelle Pfeifferovovou. Ako režisér sa najnovšie Ridley Scott predviedol vo filme Votrelec: Covenant, seriáli Prometheus v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom a Katherine Waterstonovou a Všetky prachy sveta o únose Johna Paula  Gettyho III v hlavnej úlohe s Christopherom Plummerom, Michelle Williamsovou a Markom Wahlbergom, ktorého debut sme mohli sledovať v decembri 2017. Scottova fascinácia reklamou začala už v období, keď navštevoval Londýnsku kráľovskú umeleckú školu. Počas celej svojej kariéry vnáša do prostredia reklamy revolučné prvky.

O ZNAČKE HENNESSY 

Hviezda medzi koňakmi, Maison Hennessy žiari svojou výnimočnosťou už viac ako 250 rokov. Od svojho zakladateľa Richarda Hennessyho si vypožičala duch dobývania a prebojovala sa na trhy vo viac ako 130 krajinách.

Hennesy je tiež skalopevným ekonomickým pilierom svojho regiónu Charente. Úspech a dlhá životnosť spoločnosti spočívajú v dokonalosti svojich koňakov, z ktorých každý je výsledkom jedinečného procesu výroby prenášaného z generácie na generáciu.

Hennessy, prvý dom vín a liehovín s certifikátom podľa normy ISO 14001, spája svoju schopnosť inovácie a podporu všetkých svojich partnerov na ochranu tejto výnimočnej oblasti.

Ako korunovačný klenot skupiny LVMH a celosvetový veľvyslanec francúzskeho umenia života je Hennessy významným prispievateľom francúzskeho medzinárodného obchodu, nakoľko 99% vo Francúzsku vyrobených produktov ide na vývoz.

Materiály sa môžu od krajiny ku krajine líšiť kvôli miestnym reguláciám reklamy na alkohol.

PROSÍM, PITE ZODPOVEDNE

NIE PRE FRANCÚZSKO

Kontakt: Will Davis, will.davis@6degrees.group, 212-463-7245

Video – https://www.youtube.com/watch?v=Y1ruuTs134k  

Video – https://www.youtube.com/watch?v=PjQClweBMXA  

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/819851/01_SWEET_NOTES_Hennessy.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/819849/02_RISING_HEAT_Hennessy.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/741217/Hennessy_Logo.jpg

SOURCE Hennessy

Categories
Uncategorized
No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY